| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |

Jihlavští fotografové zahájili Dni fotografie

12.06.2008 22:36:39
Horácký fotoklub Jihlava jako první host ve slovenských Levicích otevíral svojí klubovou výstavou setkání fotografů a fotoklubů "Dni fotografie v Leviciach 2008", které se stalo místní společenskou a kulturní událostí.
Samostatnou výstavou se prezentoval světoznámý maďarský fotograf Balla András, polský umělec Jacek Jandrzejczak, v Německu žijící Slovenka Katka Pračková, majitel fotočasopisu PhotoArt Garik Avanesjan a také přední slovenští fotografové, například Robo Kočan.
Jihlavský fotoklub představil na Slovensku celkem pětaosmdesát fotografií svých členů. "Máme s Levickým fotoklubem úzké kontakty a po jejich klubové výstavě v prostorách magistrátu minulý rok jsme přijali pozvání otevírat letos jejich fotografický svátek," řekl prezident Horáckého fotoklubu Lubomír Maštera. Výstava zahrnovala nejzajímavější práce členů fotoklubu, proto ji jihlavští fotografové nazvali "Fotografie hrou".
Výstava byla zahájena vernisáží v kulturním středisku Junior a protože jí začínal celý svátek fotografie v Levicích, zúčastnila se asi stovka zájemců o fotografii. Velký zájem byl o fotografie Aleny Hrdinové, která vystavila svůj cyklus fotografií ze svých cest po Africe, pozornost byla zaměřena i na fotografie ženských aktů, které vznikly na workshopu jihlavského fotoklubu, který se letos bude konat již posedmé.
"Obávali jsme se určité roztříštěnosti výstavy, protože každý člen fotoklubu fotí prakticky něco jiného, ale ukázalo se, že to naopak přidalo na atraktivnosti výstavy, neboť každý návštěvník si zde mohl nalézt ten svůj žánr," potvrdil Maštera.
Dalším fotoklubem, který se představil slovenskému publiku, byl maďarský fotoklub z Dereczky. Jeho zástupci byli tak nadšeni jihlavskou výstavou, že přišli nabídnout možnost návštěvy obou klubů.
Součástí jihlavské výstavy byly i fotografie, které mohla vidět jihlavská veřejnost letos počátkem roku v muzeu Vysočiny na výstavě "Stará a nová Jihlava". Tyto fotografie, srovnávající fotografie Jihlavy minulého či dokonce předminulého století a Jihlavy současné, inspirovaly levický fotoklub Fotogravity k zamyšlení orientovat své další aktivity také tímto směrem.

1. ALENA Hrdinová a Vlasta Böhmová z Horáckého fotoklubu Jihlava pomáhaly na Slovensku s instalací výstavy Foto: Vladimír Hůla
2. Maďar Balla András je nepřehlédnutelný nejen svým vzezřením, ale především svými fotografiemi v mnoha světových muzejích Foto: Lubomír Maštera
3. SVÁTEK fotografie v Levicích byl také místem setkání starých přátel. Jihlavský Lubomír Maštera (vlevo) se pozdravil se svým kamarádem z Arménie Garikem Avanesjanem Foto: Alena Hrdinová

10.04.2008 22:30:42
Připravujeme 7.ročník fotografického workshopu. Více v sekci workshop.

14.02.2008 22:30:16
Zahajujeme výstavu staronových fotografií města Jihlavy " Jihlava včera a dnes " v prostorách Muzea Vysočiny Jihlava.
Otevřeno út - ne od 8 do 17 hodin. Výstava potrvá do 16. března 2008

06.02.2008 22:30:07
Je vyhlášen II. ročník fotosoutěže Fotografická Jihlava pro amatérské fotografy. Podrobněji v rubrice FOTOSOUTĚŽ.

Ohlédnutí za rokem 2007

31.01.2008 22:29:44
Účast v Moravskoslezském mapovém okruhu v konkurenci 15 fotoklubů jsme obsadili pouze 14 místo, byl to výsledek nekvalitního výběru soutěžních fotografií a jedno z nejhorších umístění v novodobé historii fotoklubu od roku 1999. Nově byly stanoveny nominační kriteria pro výběr a do roku 2008 klub vstupuje s novou kvalitní kolekcí soutěžních fotografií.
Účast v mapovém okruhu Vysočina desáté místo rovněž patři k neúspěchům a fotoklub se poučil do dalších soutěžních ročníků. Útěchou budiž třetí místo Štěpána Holuba v pořadí jednotlivců.
V červnu proběhnul již šestý ročník workshopu, opět s rekordní účastí fotografů z tuzemska i zahraničí. Horácký fotoklub uspořádal ve spolupráci s Muzeem Vysočiny fotografickou výstavu na hradě Roštejn a fotoklubovou výstavu v Muzeu Vysočiny.
Družebnímu fotoklubu Fotogravity Levice ze SR jsme uspořádali prestižní klubovou fotovýstavu v prostorách magistrátu města a přijali jsme pozvání na měsíc fotografie v Levicích 2008.
Pro potřeby města jsme dokumentovali činnost umělců v rámci sochařského sympozia Pro tvorbu soch do Smetanových sadů.
Členové fotoklubu vystavovali také individuálně. Samostatné výstavy měl Lubomír Maštera a Milan Slavinger.
Scházíme se pravidelně jedenkrát za čtrnáct dnů, počet členů v minulém roce opět vzrostl na současný počet 21 aktivních členů.

Lubomír MAŠTERA
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |