| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

21.03.2011 22:41:19
VÝSTAVA UKONČENA

Město Telč a Horácký fotoklub Jihlava
vás srdečně zvou na výstavu fotografií
Vlasty Böhmové, Jarky Melicharové a Leoše Tůmy

24.03.2010 22:40:14
Pořádáme další ročník fotografického workshopu Akt4U ve dnech 11. - 13.6.2010 v prostředí charty Studnice u Nového Města na Moravě.
Více v sekci workshop

03.11.2009 22:39:54
Horácký fotoklub převzal záštitu nad startující ekologickou fotosoutěží EKOOKO. Podrobnosti v sekci fotosoutěž.

DESETIETÍ

03.05.2009 22:38:23
VÝSTAVA UKONČENA

Zveme vás na výstavu
Horáckého fotoklubu Jihlava
DESETIETÍ,
která se koná za přispění Statutárního města Jihlava
ve výstavní síni Hotelu Gustav Mahler
ve dnech
5.5.2009 až 31.5.2009

Vernisហ5.5. v 17:00

Jihlavští fotografové zahájili Dni fotografie

12.06.2008 22:36:39
Horácký fotoklub Jihlava jako první host ve slovenských Levicích otevíral svojí klubovou výstavou setkání fotografů a fotoklubů "Dni fotografie v Leviciach 2008", které se stalo místní společenskou a kulturní událostí.
Samostatnou výstavou se prezentoval světoznámý maďarský fotograf Balla András, polský umělec Jacek Jandrzejczak, v Německu žijící Slovenka Katka Pračková, majitel fotočasopisu PhotoArt Garik Avanesjan a také přední slovenští fotografové, například Robo Kočan.
Jihlavský fotoklub představil na Slovensku celkem pětaosmdesát fotografií svých členů. "Máme s Levickým fotoklubem úzké kontakty a po jejich klubové výstavě v prostorách magistrátu minulý rok jsme přijali pozvání otevírat letos jejich fotografický svátek," řekl prezident Horáckého fotoklubu Lubomír Maštera. Výstava zahrnovala nejzajímavější práce členů fotoklubu, proto ji jihlavští fotografové nazvali "Fotografie hrou".
Výstava byla zahájena vernisáží v kulturním středisku Junior a protože jí začínal celý svátek fotografie v Levicích, zúčastnila se asi stovka zájemců o fotografii. Velký zájem byl o fotografie Aleny Hrdinové, která vystavila svůj cyklus fotografií ze svých cest po Africe, pozornost byla zaměřena i na fotografie ženských aktů, které vznikly na workshopu jihlavského fotoklubu, který se letos bude konat již posedmé.
"Obávali jsme se určité roztříštěnosti výstavy, protože každý člen fotoklubu fotí prakticky něco jiného, ale ukázalo se, že to naopak přidalo na atraktivnosti výstavy, neboť každý návštěvník si zde mohl nalézt ten svůj žánr," potvrdil Maštera.
Dalším fotoklubem, který se představil slovenskému publiku, byl maďarský fotoklub z Dereczky. Jeho zástupci byli tak nadšeni jihlavskou výstavou, že přišli nabídnout možnost návštěvy obou klubů.
Součástí jihlavské výstavy byly i fotografie, které mohla vidět jihlavská veřejnost letos počátkem roku v muzeu Vysočiny na výstavě "Stará a nová Jihlava". Tyto fotografie, srovnávající fotografie Jihlavy minulého či dokonce předminulého století a Jihlavy současné, inspirovaly levický fotoklub Fotogravity k zamyšlení orientovat své další aktivity také tímto směrem.

1. ALENA Hrdinová a Vlasta Böhmová z Horáckého fotoklubu Jihlava pomáhaly na Slovensku s instalací výstavy Foto: Vladimír Hůla
2. Maďar Balla András je nepřehlédnutelný nejen svým vzezřením, ale především svými fotografiemi v mnoha světových muzejích Foto: Lubomír Maštera
3. SVÁTEK fotografie v Levicích byl také místem setkání starých přátel. Jihlavský Lubomír Maštera (vlevo) se pozdravil se svým kamarádem z Arménie Garikem Avanesjanem Foto: Alena Hrdinová
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |